Teknik Servis

Montaj Öncesi Dikkat Edilecek Hususlar

Ülkenin her noktasında kurulu profesyonel teknik servis ağımıza çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Türkiye Çağrı Merkezi: 0216 527 57 57 (Montaj&Arıza)

TEKNİK SERVİS TALEBİNDE BULUNMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

1. Ürün elinize geçmeden teknik servis talebinde bulunmayınız.

2. KÜGERR ürünleri, sanayi, restoran, kafe kullanımı için değil, sadece ev tipi kullanım için uygundur.

3. Mesafe

Aspiratörünüzün/Davlumbazınızın En Alt Kısmı İle Ocak Arasındaki Mesafeler
(Bunlar tüm markalar için zorunlu kılınan gerekli minimum mesafelerdir)

DÜZ DURAN ASPİRATÖR VE DAVLUMBAZ MODELLERİ

Min. 65 cm (Gazlı ocaklarda)
Min. 55 cm (Elektrikli ocaklarda)

AÇILI/EĞİMLİ DURAN DAVLUMBAZ MODELLERİ

Min. 60 cm (Gazlı ocaklarda)
Min. 55 cm (Elektrikli ocaklarda)

Dikkat: Gazlı ocaklarda ocak ızgarasının en üst noktası ile davlumbaz/aspiratörün en alt noktasının arası ölçülmelidir.

4. Priz Yeri

Duvar tipi davlumbazlar için;

Elektrik prizinin yeri (toplam montaj için ihtiyaç olacak mesafe ile birlikte) ocak ızgarasının en üst noktasından itibaren yukarıya doğru min. 120 cm olması gerekmektedir.

Aspiratörler için;

Elektrik prizinin yeri (toplam montaj için ihtiyaç olacak mesafe ile birlikte) ocak ızgarasının en üst noktasından itibaren yukarıya doğru min. 85 cm olması gerekmektedir.

5. Mutfağınızdaki Baca Deliği

Sadece KÜGERR için değil, her ne marka aspiratör veya davlumbaz satın almış olursanız olun, aspiratörünüzün/davlumbazınızın bağlantısının gerçekleştirileceği mutfakta baca çıkış deliğiniz henüz hazır değilse lütfen montaj talebinde BULUNMAYINIZ. Bu madde karbon filtreli (bacasız) kullanımlarınız için geçerli değildir.

Mutfağınızdaki Baca Çıkış Deliği Ölçüsü
(Bunlar tüm markalar için zorunlu kılınan ölçülerdir)

A100 ve A200 Model Aspiratörler için: 12 cm çap.

Davlumbaz için: 12 cm veya 15 cm çap. (Eğer mutfağınızda ilk kez baca çıkışı deliği açtıracaksanız ya da tadilat imkanınız varsa, ideal olan 15 cm çapında bir baca deliğidir. Bu çap genişliğindeki bir delikte 15 cm çapında bir boru ile birlikte kullanım ürünün performansını oldukça olumlu etkileyecektir. Detaylı bilgi için bizlere ulaşınız).

Menfez ve Bacamatik gibi ürünler ürünün performansını olumsuz yönde etkileyecek, ekstra gürültüye sebebiyet verecektir. Baca deliğinizde bu tip ürünler varsa mutlaka sökünüz. Menfez kullanımları ancak evrensel standartlara uyulursa kullanılabilir (15 cm çap genişliği).

6. Ücretsiz montaja DAHİL OLMAYAN özel durumlar aşağıda sıralanmıştır. Teknik servisler bu tip durumlar için cuzi bir ücret talep edebilirler.

  • Ürünle beraber gönderilen baca sacı yükseklikleri, mutfağınıza uygun olmadığı özel durumlarda, baca saclarına kesme işlemi yapılması ve mutfağınıza uygun hale getirilmesi (yaklaşık 150 TL),
  • Yeni ürününüzün montaj edileceği yerde eski aspiratörünüz/davlumbazınızın bulunması halinde sökümü (yaklaşık 100 TL),
  • Karbon filtre talepleriniz (müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz),
  • Teknik servislerin birçoğu montaj borusu satmaktadır, kendilerinden talepte bulunabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Eğer ürününüzü baca bağlantılı kullanacaksanız mutfağınızda baca çıkış deliğinizin hazır olması gerekmektedir. Teknik servisler duvarda baca çıkışı açma, marangozluk ve elektrik gibi tesisat işlemleri yapmamaktadır.
  • Servisler sadece beton duvarlara montaj işlemi yapmaktadır. Asma tavan, kartonpiyer, granit mermer, fayans seramik, karo cam ve porselen mermer gibi yüzeyler üzerine delme/montaj işlemleri servis faaliyetlerinin dışındadır. Lütfen eğer mermer/seramik gibi ürünler kullanıyorsanız, servis çağırmadan önce, davlumbazın asılacağı noktaları belirleyip ilgili malzemeler üzerinde gerekli delikleri açtırıp hazır edip, daha sonra servis talebinde bulununuz.